rápia Vás mokrá pivnica, vlhké steny a vlhkosť, radón a plesne v dome ? Na problémy s vlhkosťou máme riešenie ! Elektrofyzikálny systém DryPol® odstráni vlhkosť, plesne a radón z muriva rýchlo, lacno, bez stavebných zásahov už od šiesteho mesiaca od spustenia ...   Zvoľte bezkontaktný systém vysúšania vlhkosti z muriva, ktorý si jednoducho objednajte prostredníctvom tejto webovej stránky.   PPrístroj na ekologické vysúšanie vlhkosti muriva Vám doručí dôveryhodná spoločnosť na dobierku. Po zostavení a kontrole môžete začať vysúšať murivo takmer ihneď.   Najskôr je treba prístroj za pomoci jednoduchého náradia zostaviť a umiestniť na vlhkú stenu podľa priloženého návodu.   Tešte sa z vysušeného muriva bez vlhkosti, baktérií, plesní, sporov a radónu už od šiesteho mesiaca od spustenia.

Pri vysúšaní vlhkého muriva vyberte vhodnú technológiu odstránenia vlhkosti

Akú technológiu na vysúšanie muriva zvoliť?

Podrezanie stavby, chemická injektáž či zarážanie rôznych materiálov do muriva vlhkej stavby vo väčšine prípadov nemajú pozitívny vplyv na statiku stavby, dokonca ju v mnohých prípadoch môžu aj narušiť. Invazívnym zásahom do vlhkého muriva, teda podrezaním alebo chemickou injektážou, všeobecne nedochádza k priamemu odstráneniu vlhkosti z muriva, ale iba k narušeniu ciest vzlínania, kapilár, a to často len čiastočnému. Znamená to, že voda v murive, teda vlhkosť nad izoláciou a hlavne pod ňou pomerne dlhý čas zostáva. Deštruktívne zásahy sú navyše finančne veľmi náročné a časom sa môžu ešte zvyšovať, pretože týmito invazívnymi zásahmi dochádza často k spomínanému narušeniu statiky stavby. Kým sa rozhodneme pre chemickú injektáž či podrezanie vlhkej stavby, je potrebné vidieť predovšetkým súvislosti a zvoliť pre nehnuteľnosť čo najvhodnejšiu technológiu vysušenia kapilárnej vzlínajúcej vlhkosti.

Prečo sú chemické injektáže či podrezávanie muriva pre stavbu nebezpečné?

Vlhká stavba po vykonaní rôznych deštruktívnych stavebných zásahov môže začať trpieť drobnými, na prvý pohľad nerozoznateľnými puklinami v murive a najmä na vnútorných i vonkajších omietkach. Takto narušené murivo a vonkajšie aj vnútorné omietky strácajú svoje izolačné vlastnosti a niekedy do nich môže ďalej prenikať vlhkosť, voda, čo má za následok ich postupnú deštrukciu. Po nanesení nových omietok na vlhké, nevysušené murivo často nedopadne výsledok podľa pôvodných predstáv.

Aký postup zvoliť pri vysúšaní vzlínajúcej vlhkosti muriva?

Nános nových vonkajších i vnútorných omietok je vhodný hlavne na murivo, ktoré je suché. Ak sú omietky, a to veľmi často i sanačné, aplikované čo len čiastočne na nevysušené časti domu, možno sa stretnúť aj so stratou izolačných vlastností nových omietok. Nie je výnimkou, že časti týchto omietok, ba dokonca aj nová omietka, ako celok odpadáva a tvoria sa v nej trhliny, do ktorých ďalej môže vnikať voda. To sa môže diať najmä pri vonkajších omietkach, ale ani vnútorné omietky nie sú výnimkou.

Ako teda postupovať v prípade, že sa deštruktívne vplyvy kapilárneho vzlínania v stavbe už prejavujú?

V prípade, že dom nie je chemicky injektovaný či nebolo vykonané jeho podrezanie, no je napadnutý vzlínajúcou kapilárnou vlhkosťou muriva, je vhodné uvažovať skôr o neinvazívnom zásahu proti stúpaniu vody do stavby kapilárami; o odstránení vlhkosti elektrofyzikálnou metódou. Medzi špičku v oblasti neinvazívnych zásahov proti vzlínajúcej vlhkosti patrí bezkontaktná metóda technológií DryPol® Systém, ktorá funguje na všetky dostupné stavebné materiály a ich kombinácie. Technológia DryPol® Systém odstraňuje z muriva vzlínajúcu vlhkosť bez vplyvu na okolité prostredie a vek stavby, prvé výsledky vysúšania možno pozorovať už od šiesteho mesiaca prevádzky systému. Približne tento čas je vhodný pre aplikáciu nových omietok.

Inštalácia prístroja DryPol® a aplikácia nových omietok s časovým odstupom

Ak si prajete mať suchý dom, no s vysušením sa neponáhľate, vyberte pre vašu vlhkú stavbu systém DryPol® a počkajte približne šesť až deväť mesiacov. Potom staré omietky odstráňte, odstráňte aj prípadné plesne, múry dôkladne umyte maliarskym mydlom, aplikujte protiplesňový prípravok, naneste nové omietky a vymaľujte. Funkcia prístroja DryPol® už zabezpečí, že sa vlhkosť vo vašom dome už neobjaví.

Okamžité odstránenie vlhkosti z muriva stavby

Ak si prajete mať suchý dom čo najskôr, odstráňte staré omietky, murivo potom dôkladne umyte maliarskym mydlom, aplikujte sanačnú omietku, inštalujte technológiu DryPol® Systém a vymaľujte. Systém DryPol® tvorí so sanačnou omietkou spoločne pôsobiaci celok, ktorý zabezpečí, že sa vlhkosť z vašej stavby odstráni približne do jedného roka od spustenia prevádzky prístroja. Ak nie je z rôznych dôvodov sanačná omietka pre nehnuteľnosť vhodná, odporúčame odstrániť staré, vlhkosťou poškodené omietky približne po treťom mesiaci prevádzky systému DryPol®, murivo umyť, nechať vyschnúť, aplikovať nové omietky a vymaľovať. Tento postup zabezpečí, že sa vlhkosť vo vašej stavbe už neprejaví.

0
Your rating: None

Sanacie vlhkosti a vysusovanie vlhkého muriva unikátnou metódou DryPol System® s následnou kompletnou hydroizoláciou stavieb |  Vysusovanie-Sanacie-Muriva.sk

DryPol System ® patrí medzi najvyspelejšie technológie na trhu vysušovanie vlhkosti muriva a hydroizolácie stavieb | Vysusovanie-Sanacie-Muriva.sk

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer

TOPlist